Program IV. kongresu Společnosti estetické a laserové medicíny představí novinky oboru a jeho nové legislativní úpravy v rámci EU

18. 01. 2023

2.-3. června 2017 se bude v pražském Autoklubu ČR konat již IV. ročník kongresu estetické a laserové medicíny, kterou pořádá Společnost estetické a laserové medicíny ČLS JEP. Hlavním tématem multioborového setkání specialistů z domova i ze zahraničí budou tentokrát končetiny. Velká úvodní sekce bude věnována nově zavedeným normám Evropské unie a dalším právním otázkám oboru.

Estetická nechirurgická medicína byla v roce 2017 uznána jako samostatný lékařský obor a normována legislativou EU. Tomuto tématu a nařízením z toho vyplývajících budou věnovány hned dvě přednášky úvodní sekce kongresu. První přednese doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., předseda Společnosti estetické a laserové medicíny (SELM), druhou, věnovanou konkrétně ochraně osobních údajů, JUDr. Pavel Fráňa z Advokátní kanceláře Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři. Pozornost bude patřit také odpovědnosti za újmu na zdraví v estetické medicíně a jejímu odškodňování.

Hlavním tématem medicínských sekcí pak letos budou končetiny. „Ruce, boky, lýtka,  ale třeba i kotníky zaměstnávají nejenom estetické dermatology a plastické chirurgy, ale i cévní chirurgy, ortopedy, neurochirurgy či obecné chirurgy,“ říká k volbě tématu doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., předseda SELM a dodává, „tato oblast samozřejmě zajímá i mnoho pacientů, ale lékaři sami často neví, co vše jim mohou nabídnout, aby byl výsledek předvídatelný a pacient spokojený.“ SELM chce uspořádáním kongresu upozornit na chybějící multioborovou komunikaci specialistů. Na kongresu zazní také zkušenosti s nejnovějšími postupy v oboru, zajímavé kazuistiky či výsledky testů „evidence based“ medicíny v oblasti estetiky a laserů. Součástí programu bude blok komerčních přednášek „Industry Forum“.

 

Zpět na novinky
cross-circle